• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Wybór i kupno idealnych desek podłogowych nie przybliży nas do posiadania należytej podłogi, o ile wraz z nimi nie wyekwipujemy się w skrzętnie zharmonizowane komponenty wykończeniowe, a zwłaszcza listwy przypodłogowe i dodatki ułatwiające montaż. Na pozór błahy temat owocuje wieloma praktycznymi jak i estetycznymi możliwościami, jakie trzeba drobiazgowo przemyśleć; robimy w końcu rzecz na długie lata, lokując w to znaczące fundusze. Naczelnym postanowieniem, jakie trzeba podjąć będzie to odnoszące się do materiału, z którego zrobione będą listwy, dalej trzeba by spojrzeć na ich praktyczny profil.

Tanie listwy przypodłogowe MDF

Listwa MDF

Zrobiona z fibryny drzewnej o średniej gęstości, posiada wiele przydatnych zalet. Sprężystość i prostota profilowania jej materiału sprawiają, że perfekcyjnie dopasuje się ona do pokrycia powierzchni nieregularnej. Monochromatyczne listwy przypodłogowe MDF są w zupełności polecane do wykorzystania w pokojach, w których mamy do czynienia ze znaczną ilością kabli; dzierżą one albowiem niewidoczne z zewnątrz żłobienia grupujące i osłaniające przedtem dostrzegalne fragmenty. Dodatkowo ich bezprobroblemowa w nakładaniu emulsji płaszczyzna przynosi możliwość zmiany bieli na dowolnie wytypowany odcień.

Listwa przypodłogowa PCV

Standardowa a także niesłychanie prosta w listwa zrobiona z surowca sztucznego o dużej wytrzymałości mechanicznej oraz na zmywanie środkami czystości. Poprzez sposobność zaprojektowania na nich drewnopodobnego wzoru, listwy przypodłogowe PCV są zwieńczeniem, jakie niezwykle łatwo połączymy z jakimkolwiek typem paneli podłogowych. Niewielka cena i szeroki wybór motywów sprawiają, że stają się one najpopularniejszą postacią wykończenia podłogi wykonanej z paneli. Nie zapomnijmy ponadto, iż tego typu listwy nie nadają się do samodzielnego przemalowywania.

Po tym, jak wybierzemy już rodzaj listwy wykończeniowej, upewnijmy się, że wyekwipowaliśmy się w dostateczną ilość modułów do wykończenia (na oko całkiem zbliżone do siebie, sprawują rozmaite, wykluczające się funkcje).

Categories: Nieruchomości

Comments are closed.