• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Ostatnio wiele informacji jest udostępnianych w mediach o zanieczyszczeniu powietrza, szczególnie w dużych aglomeracjach. Takie doniesienia są bardzo alarmujące. Ci z nas, którzy nawet odrobinę myślą dalekosiężnie muszą potwierdzić, że taki fakt nie może być pomijany. Gdyby każdy rozważył w jaki sposób może osobiście przyczynić się do ograniczenia produkcji zanieczyszczeń, to dylemat w znacznej mierze zostałby rozpracowany. Co powinno się wziąć pod lupę? Przeanalizujmy jakimi produktami ogrzewamy nasze mieszkania?

Węgiel to bez dyskusji szkodliwy opał. Jakim materiałem grzewczym należałoby go podmienić? Myślałeś o niesamowitych zaletach brykietu oraz pelletu? Brykiet oraz pellet tworzony jest z trocin drzewnych. Po przetworzeniu idealnie służy do ogrzewania w kominku lub świadomie przystosowanym kotle na pellet. Do produkcji tego materiału nie niszczy się kolejnych okolic lasu, zaledwie wykorzystuje się niepotrzebne skrawki. W takim układzie nie niszczymy środowiska! Materiały te cechuje duża wartość opałowa oraz niska zawartość popiołu. Poza tym brykiet i pellet jest niesamowicie czystym i praktycznym paliwem.

W sklepach stacjonarnych można zakupić pellet i brykiet zrobiony z różnorakich gatunków drewna. Najwydajniejszy jest opał uzyskany z trocin drzewa dębowego.

Streszczając wyżej wymienione przypadki należy mieć na uwadze o ochronie środowiska. Wówczas koniecznie dostosujemy paliwo do aktualnych wytycznych.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.